Жирафът, пеликанът и аз
- Автор: Роалд Дал
- Издател: Ентусиаст
Запознайте се с: жирафът, пеликанът и маймуната
Дървета звън-звън…
Цвърчащи дражета…
Гъделичкащи близалки…
Киселчета…
Една история за приятелството от Роалд Дал
Най-голямата мечта на Били е да превърне една чудата стара дървена къща в прекрасна сладкарница. Дали ще успее да сбъдне своето искрено желание? Разбери от приказно разказаната история, с участието на един херцог и цяла банда интересни животни.
- Превод от английски: Катя Перчинкова;
- Художник на корицата: Куентин Блейк;
- Адаптация на корицата: Яна Аргиропулос.
Ново издание от 2020 г.!
Най-голямата мечта на Били е да превърне една чудата стара дървена къща в прекрасна сладкарница. Но един ден той научава, че в нея живеят жираф, пеликан и маймуна, които имат компания за миене на прозорци. На кого му е притрябвала стълба, щом разполага с жираф? Момчето се сприятелява с животните, а когато се запознават с най-богатия мъж в Англия, се оказва, че невероятната мечта на Били може би ще се сбъдне...









Поръчките от Онлайн книжарница Ciela.com се доставят от Спиди, Еконт и BoxNow за България, и от Български пощи за чужбина.
- За поръчки под 50 лв., стойността на доставката е фиксирана на 5,99 лв.
- За поръчки с BOX NOW доставката е 3,36 лв.
- За поръчки на обща стойност над 50 лв. доставката е безплатна.
- За чужбина доставката се изчислява според тарифите на Български пощи, и зависи от избраната държавата, броя, големината и теглото на поръчаните продукти. Крайната стойност се визуализира, преди завършване на поръчката.
- За поръчка на правен софутер няма доставка. Получавате потребителско име и парола по предоставен имейл след потвърдено заплащане.

За Автора
Роалд Дал -
В този раздел на онлайн книжарница Сиела ще откриете книги на Роалд Дал. Той е един от най-известните британски писатели.
Кой е Роалд Дал?
Дал е писател и сценарист, роден на 13 септември 1916 г. в Ландaф, Уелс, и починал на 23 ноември 1990 г. в Оксфорд, Англия. Нарежда се сред най-обичаните автори на детска литература в света, като става известен със своето живо въображение, но и леко мрачен поглед към света на възрастните.
Учи в няколко британски училища, включително в интернат, където преживява и моменти на строгост и наказания – преживявания, които по-късно оказват влияние върху книгите му.
Писателската си кариера започва като пише разкази за възрастни, а след това става известен с произведенията си за деца. Неговите романи, повести и стихове се превръщат в любимите творби на няколко поколения. Част от произведенията му са екранизирани и гледани от милиони зрители. Едни от най-известните филми по негова книга са "Матилда" и "Чарли и шоколадовата фабрика".
Кои негови книги ще откриете в сайта на Сиела?
• "Матилда";
• "Вещиците";
• "Чарли и шоколадовата фабрика";
• "Фантастичният господин Фокс";
• "Невероятни гнусни рецепти";
• "Огромният крокодил".
Какво е типично за книгите на Роалд Дал
Героите са умни, находчиви деца, а сюжетът е наситен с множество обрати. Използват се много измислени думи и звукове, както и сатиричен тон спрямо възрастните.
Автор | Роалд Дал |
---|---|
Издателство | Ентусиаст |
ISBN | 9789548657785 |
Година на издаване | 2020 |
Корица | Мека |
Страници | 88 |
Формат | 13x20 |
Език | Български |