Facebook Pixel
Количка 0
0,00 лв.

Ръководство за разкопки, събиране и запазване на старини и монети

Настоящото издание представя едно важно изследване на двамата известни български учени, което включва преглед на културните епохи в България, подробно описание на видовете старини и упътвания за тяхното проучване, упътвания как се откриват старини, информация за средствата и методите за запазване на старините, отделни раздели са посветени на нумизматиката, надписите, подреждането на старините в сбирки, включени са основни инструкции за воденето на дневник на разкопките, правата на откривателите, инструкции за изследване на тялото, хронологически преглед на различните културни степени.

 На първа корица - Рафаил Попов (вдясно), като уредник на предисторическия отдел в Народния музей, с негови колеги: Никола Мушмов (вляво), Йордан Господинов, Марин Георгиев и проф. Гавраил Кацаров, 1914 г.



Напишете вашето мнение
Вие оценявате:Ръководство за разкопки, събиране и запазване на старини и монети
Вашият рейтинг

Поръчките от Онлайн книжарница Ciela.com се доставят от Спиди, Еконт и BoxNow за България, и от Български пощи за чужбина.

  • За поръчки под 50 лв., стойността на доставката е фиксирана на 5,99 лв.
  • За поръчки с BOX NOW доставката е 3,99 лв.
  • За поръчки на обща стойност над 50 лв. доставката е безплатна.
  • За чужбина доставката се изчислява според тарифите на Български пощи, и зависи от избраната държавата, броя, големината и теглото на поръчаните продукти. Крайната стойност се визуализира, преди завършване на поръчката.
  • За поръчка на правен софутер няма доставка. Получавате потребителско име и парола по предоставен имейл след потвърдено заплащане.

За Автора

Рафаил Попов, Никола Мушмов -

Рафаил Петров Попов (1876-1940) е известен български историк, археолог, палеонтолог, спелеолог и музеен деятел.

През 1905 г. намира и разкопава Чаталарската Омуртагова колона, изучава пещери при с. Беляковец, през 1907 г. разкопава Коджадерменската предисторическа могила, проучва Деневата и Дядо Гергевата могила и много други.

Специализира две години в Берлин праистория, палеонтология и геология, след завръщането си провежда редица археологически разкопки в около 20 населявани от човека пещери, както и важни праисторически селищни могили.

През 1911 г. става учредител на Праисторическия отдел на Народния археологически музей и негов уредник до 1929 г. Автор е на множество публикации за българските пещери. През 1929 г. основава Българско пещерно дружество.

Директор на Народния археологически музей в София (1929–1938 г.)

 

Никола Атанасов Мушмов (1869-1942) е виден български нумизмат и музеен деец.

Дълги години работи като секретар-счетоводител (1894-1918 г.) на Народния археологически музей. През 1918 е назначен за уредник на Нумизматичния отдел.

Спасява за музея забележителни монетни съкровища (Девненското, от Базаурт, Николаево) и няколко големи частни колекции (Васил Аврамов и др.).

Автор е на ценни публикации за монетното дело в България и на Балканите.

 

Свързани продукти
Дзенски трактати
Доген
Шамбала
рейтинг:
1%
12,00 лв.
Всемогъщите богове
Морис М. Котърел
Шамбала
рейтинг:
1%
12,00 лв.
Тибетска медитация
Шестте Йоги на Наропа
Шамбала
рейтинг:
1%
12,00 лв.
Карма и прераждане в Тибет
Димитър Тонин
Шамбала
рейтинг:
1%
10,00 лв.
Пътят на белите облаци
Лама Анагарика Говинда
Шамбала
рейтинг:
1%
16,00 лв.